Epilog

4. května 2008 v 17:00 |  Z anděla bestie
No coment... no vlastně jo, s básničkou mi pomohla trošilinku Panthy, takže jí moc děkuju. To děsné jsem napsala já.

Epilog
(O týden později - akce)
"Lindsay, kde se couráš? Máme být u brány, ne tady! Dělej!" popoháněl mě Lucius. Ale nemohli jsme teď jít, něco jsem uslyšela, byly to známé hlasy, řekla bych hodně známé hlasy.
"Počkej, pšššt, někdo tam je!" sykla jsem na něho vztekle. Někdy se chová, jak nějaký pán. Myslí si, že když je smrtijedem déle, tak že si bude rozkazovat? To teda ne! Odmítám se podřídit!
"Co to kecáš? Nikdo tam není. A pojď už." Byl dost nervózní, byla to taky jeho větší akce, a tak ji nechtěl pokazit. Ale najednou jsme slyšeli nějaký šumot a potom i chechtání.
"Ja-me-si, nech-to-ho, se po-čů-rám." vydrala ze sebe nějaká holka mezi smíchem. Okamžitě jsem v ní poznala Lily. Lucius už to taky zaregistroval. Pomalu jsme šli za zvukem a uviděli partičku 5 lidí, jak stojí u stromu, ostatní tři: Remus, Leslie, Sírius drželi hůlky a pozorovali okolí. Za chvilku k nim přiběhl nějaký kulhající, starý chlap. Měl dřevěnou nohu, víc jsem toho ve tmě neviděla.
"Buďte zticha, musím vás informovat, že jsme našli smrtijedy, buďte ve střehu. I když tady vám nic nehrozí. Hlídejte severní bránu." řekl rychle a už se chtěl přemístit, ale Sírius ho přerušil.
"Cože? Oni tady jsou a my nemůžeme bojovat?" namítal rozhořčeně Sirius.
"To je pravda, chceme vám pomoct." přidali se ostatní. Ten chlapík protočil panenky. "Nebojte, se, však se dočkáte. Hlavně zůstaňte tady, je to důležité, kdyby se bojovalo u hlavní brány, museli by prezidenti někde odejít, ne? Tak buďte tady a bojujte!" s tím se s nimi rozloučil a vypařil se.
"Hej, zajdu pro Seva a Yaxleyho. Čekej na nás, jasné?!" pošeptal mi Lucius.
"Jo." Slíbila jsem znuděně. Ale stejnak jsem věděla, že to poručím. Lucius potichu, ale mrštně vyběhl pro pomoc. Hned jak ho nebylo vidět vyšla jsem z křoví a to už mě ostatní uviděli.
"Lindsay…" vydechla Lily.Všichni na mě čuměli, jak na piraňu v bazénu. S překvapením, ale zároveň se strachem.
"Ale, ale, podívejme se, co vy tady?" ušklíbla jsem se.
"A co ty tady!" zařval spíš než se ptal Sírius.
"Proč ta nenávist? Budeš mít vrásky Siri a to bys určitě nechtěl, ne?" škádlila jsem ho.To se do toho vložila Leslie: "Slyšela jsem, že tvého taťku zabili. Je mi to líto." Tse, co si jako myslí, že si tady budeme povídat jako staří známí?
"Líto?" vysmála jsem se jí.
"Ty se směješ? To si na tom už hodně špatně." Poznamenal znechuceně James.
"Byl to kretén, konečně jsem se ho zbavila a vlastníma rukama." Prohlásila jsem jednoduše. Všichni na mě vytřeštili oči. Nejdřív se vzpamatoval Sírius, namířil na mě hůlkou.
"Pozor Siri, až si neublížíš! Nechci tě mít na svědomí, anebo jo... chci." dořekla jsem a opravdu s velkou mrštností jsem se vyhnula jeho zásahu a sama připravila hůlku k zabíjení. Utíkala jsem se schovat za nejbližší strom. Měla jsem štěstí byl tam jeden opravdu mohutný, takže mě ukryl.
Na chvíli jsem vykoukla a hned poslala kletbu, nevím, jaká to byla, ale trefila jsem se do Leslie, která tam jenom stála. Takže se nemohla divit. Kletba ji odmrštila a spadla na zem.
"Ty čubko!" zařval Sirius a poslal kletbu na strom, ten se otřesl a jedna velká větev padala přímo na mě, ale stihla jsem uniknout. Jak jsem utíkala za další strom trefila mě nějaká neškodná kletba, to musela být Lily.Upadla jsem na zem a nemohla se zvednout.
"Sakra!" ulevila jsem si.Uslyšela jsem rychle kroky a už tu byl ten proklatec Black, nadzvedl mě a vlepil mi pořádnou facku.
"To máš za to, že útočíš na někoho, kdo se neumí bránit." vysvětlil. Och, jak je super. Plivla jsem na něho, přímo mezi oči. Znechuceně si je setřel. To přiběhli i ostatní.
"Lindsay, ty si ho vážně zabila?" zeptala se zhrozeně a ustaraně Lily.
"Jo, a udělala bych to znova, nenávidím ho!" odfrkla jsem si. Ale to už vzduchem se objevily světla kleteb mých spoluúčastníku, Lucius už je stačil přivolat. Mladí fénixáči se rozestoupili a začali bojovat. James si vzal Severuse, Remus Yaxleho a Lily Luciuse. A protože už přestalo fungovat to kouzlo postavila jsem se a začala bojovat se Siriusem. Nemarnila jsme čas a vyslala na něho zelený paprsek, ale Sirus mrštně odskočil.
"Vidím, že zabíjet ještě neumíš, co?" vysmál se mi.
"Kdybych tě chtěla zabít, věř, že by si už byl mrtvý!" upozornila jsem ho. Už se ke mně blížil rudá paprsek, přichystala jsem hůlku a bez sebemenších potíž ho odrazila.
"Pane bože, když si představím, že jsem tě miloval, je mi na blití." zhrozil se znechuceně můj protivník.
"Vážně? To je mi líto. Bolí mě z toho srdíčko, jak říkáš takovýhle věci." předstírala jsem lítost. Sirius si odplivl na zem.
"Ty nemáš srdce! Nikoho bys nemohla milovat." pokračoval. Byl to vlastně takový skoro "přátelský" rozhovor mezi kletbami, které jsme na sebe posílali. Ani jsme nedbali toho, že se tady najednou objevilo plno nějakých mudlů a s nimi i bojující Smrtijedi a Fenixův řád. Všude létaly kletby a nikdo netušil, do koho to vlastně pálí. Ale my se Siriusem jsme byli zaneprázdněni naším rozhovorem.
"To se pleteš! Muselo vám dojít, že miluju Jamese." namítla jsem. Ano, pořád miluju Jamese, toho který ani okem nezavadí o mě a zvlášť teď ne.
"Jo, to došlo… ale on tebe ne, ba co víc on tě přímo nenávidí! … Jaké to je, když někoho miluješ, ale ten druhý cítí pohrdání a odpor?" zahrčel škodolibě. Vlna nenávisti prudce stoupla, vím, že je to pravda, ale co si ten zmetek dovoluje!
"Avada kedavra!" zařvala jsem, ale Sirius ji čekal, bravurně už předem uhnul. A místo toho na mě poslal on svojí smrtící kletbu. Oči se mu nebezpečně zúžily a pusa se pokřivila do jakéhosiho patvaru. Všechno proběhlo tak rychle, ani jsem nestačila zaregistrovat. Poslední, co jsem viděla, byl zelený záblesk a potom pocítila strašlivou bolest…
*******
Jsem mrtvá? Co se stalo?
Před očima mi běžel celý život. Od mých malých let až do vraždy mého otce. Pane bože… co jsem to udělala! Já za-zabila mého vlastního otce? Co-co? Já to nechápu, přece nemůžu být taková bestie?! Přece bych nemohla- já… viteál. No ano, já-moje matka ze mě udělala viteál!
To proto jsem byla taková hnusná na všechny. Znepřátelila si moje jediné přátele, znusila moji jedinou lásku a zabila jedinou krev. Chtěla jsem se rozbrečet, ale je už pozdě na slzy.
Jak mě mohl Sirius chtít zabít? Nebo se mu to povedlo? Věděla jsem, že ležím na zemi. Všude kolem mě byl ruch, neměla jsem ale odvahu otevřít oči. Takže žiju! Ale jakto…?
"Jamesi, pozor! Za tebou!" zařval dívčí hlas hystericky. Cože James? No, jasně, vždyť se pořád bojuje! Rychle jsem zamrkala, vstala a rozhlédla se. Severus právě posílal kletbu na Jamese, ten byl celý od krve a bylo vidět, že už dlouho nevydrží. Nééé! Snape zasáhl Jimmyho přímo do hrudě. Ten se skácel, i na tmu jsem uviděla, jak se jeho celým tělem prohnala bouře bolesti, začala mu všude téct krev. Né, to nemůžu dovolit. Okamžitě jsem vstala a vůbec si nevšímala pohledů ostatních, kterým asimírně vrtalo hlavou, že jsem ještě pořád naživu. Ale já měla jasný cíl: zachránit Jamese, udělat aspoň něco dobrého. Už jsem byla tak blízko, tak blízko, ale pořád ne a ne tam doběhnout, jakoby mi nebylo přáno ho zachránit. Severus se právě smál nad Jamesem, který ležel bezvládně na zemi, a už vyslovoval ty dvě slova.
"Avada kedavra."
"Néééé!" zakřičela jsem a vrhla se přímo před Jamese. Ze Severusovy hůlky vyletěl zelený pruh světla…
Moje tělo, už bez života, se svalilo na zem.
************************************************************************
Je už pozdě
Kráčím temnou uličkou,
měsícem osvětlenou.
Čas a prostor nevnímám,
pláču a zároveň proklínám.
Proč? Proč?
Když jsem byla malá,
usměvavá jsem byla ráda,
ale teď mě slzy v očích pálí,
a vzpomínám na lidi, co mě znali.
Matka moje, člověk krutý,
zatemnila ty modré oči
A pak já, dříve dobrotivá,
na krutou bestii se změnila.
Mou lásku jsem zahubila,
a tak ještě krutější byla.
Srdce mé mě žalostně bolí,
pozdě svých činů litovati.
A tak se ptám, proč já?
Platit musím krutou daň,
Umřela jsem bez lásky, přátel, bez naděje…
*********************************The end*************************************
Moc prosím o komentáře! Prosím, napište všichni, co tuhle povídku vydrželi číst až do konce.
Jinak chtěla bych eště potom napsat takové malé shrnutí o téhle kapitolovce, hlavně to, co si o ní myslím... ale teď ty komentáře :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luckily luckily | Web | 4. května 2008 v 17:50 | Reagovat

jj je to hezký,´fakt se ti to všechno celkově povedlo!!!

ale asi ti budu připadat blbá, ale moc jsem nepochopila ten konec, tedy spíš, co se stalo se Siriusem, že tam najednou nebyl a pokud jsem to pochopila dobře, tak on jenom zabil tu matku co v ní byla??

2 haňula haňula | 4. května 2008 v 18:09 | Reagovat

celkově se mi povídka líbila a myslím, že se ti povedla. To jediné co se mi moc nelíbilo je ta básnička ty verše jsou takový křečovitý a celá ta básnička je taková divná myslím, že kdybys to napsala jako normální text tak by to bylo lepší. Ale jako celek je tahle povídka dost dobrá.

3 Zub_aTka Zub_aTka | Web | 4. května 2008 v 22:02 | Reagovat

umrelaaaa x'( bueee

moc se mi to libilo,ackoli se v kapitolach celkem casto vyskytovalo slovo (citoslovce) "tse"..ale to vubec nevadi (ja mam co rikat xD).

4 Leenikk Leenikk | Web | 5. května 2008 v 11:37 | Reagovat

To luckily: ja se ani endivim, že si to nepochopila, vlastně mě se tam siri už nehodil, tak jakože se někde vypařil :)) Jo jinak, jakože zabil ten viteál, já vím, čudné, ale tak...

jinak děkuji!

To haňula:děkuju moc, s tou básníčkou, hmm, no abych řekla pravdu já na básničky prostě nejsem, ale chtěla jsem nějakou napsat, takže se nemůžeš divit, že je to křečovité, já sjemem vymýšlela cokoliv, co by se rýmovalo.

To Zub_atka: jo? asi jo no,  tse je takové používané mno, jinak samozřejmě děkuji moc

5 Natusz Natusz | Web | 5. května 2008 v 16:27 | Reagovat

jo, super, ta básnička je dobrá :-D, fakt nádhera

6 Koudelacka Koudelacka | 5. května 2008 v 17:06 | Reagovat

jéé to je taková škoda, že už je konec :( moooc se mi ta povídka líbila... a ta básnička se mi náhodou líbila :)

7 Anusz Anusz | Web | 5. května 2008 v 19:42 | Reagovat

No nejdříve v první řadě se chci omluvit, že koment přidávám tak pozdě, ty u mě máš mezi prvníme nebo prvni :-)

Ale ted ke kapitole, proste nádhera. krásná básnička, mě se teda líbila a myslim to uprimně. cela kapca mě totalne rozbrecela, proste nadhera. Ten konec taky famozni, bombasticky úroste nadherny...

8 Terka Terka | Web | 5. května 2008 v 20:32 | Reagovat

Ahoj,omlouvám se,že ti píšu do komentů u povídky,ale nechci,aby sisi to přečetla zase až zadlouho,takže:samozřejmě že se stebou pořád chci sprátelit.Dám tě do odkazů a časem si přečtu i tvé pvídky!!:D Tak si mě taky šoupni do SB xD

9 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | Web | 5. května 2008 v 20:33 | Reagovat

Páni já to četla a skoro ani nedýchala. Prostě jsem si tuhle poslední kapču pročetla... Škoda jen, že už končí. Ale myslím, že končí skvěle... ;o) To jak v ní zemřel ten matčin viteál a to jak jakoby zachránila Jamese. Prostě to bylo krásně napsaný, ale událo se to nějak rychle... ještě by se tam hodilo pár větiček mezi řádky, aby to bylo delší, ale... Je to epilog a je to konec, škoda... =o( Tuhle povídku jsem měla ráda, byla taková jiná než-li ty ostatní a moc dobře se to aji četlo, takže doufám, že si tuto povídku někde v sobě uchovám. Mocka se mi líbíí. A ta básnička, má taky něco do sebe, ale nejvíce se mi jaksi zamlouvá ta úplně poslední řádka... "Umřela jsem bez lásky, přátel, bez naděje…"

Myslím, že to má své rázovité kouzlo a je to mooooc pěkňoučké. Ale myslím si, že ostatní postavy z této povídky asi nepochopí, že Sirius zabil tu její špatnou část. A nějak se mi ani nechce věřit, že byl Sirius zto, použít Adavu. Pániu... ;o)

Smekám, protože tahle povídka se mi líbila a jsem ráda, že jsem s ní do konce vydržela... =o)

10 Nera Nera | Web | 5. května 2008 v 20:50 | Reagovat

chudák, smysluplnější koment zítra!

11 Mary Mary | 5. května 2008 v 21:39 | Reagovat

Já budu brečet!! já ještě nechci konec!!! taková skvělá povídka!!! no ale ten Epilog se fakt povedl!!! já jsem to četla jedním dechem!! škoda jen že to dopadlo tak smutně... no ale ještě že zachránila toho Jamese...no fakt super!!! a ta básnička taky byla povedená... no a ten konec.. no prostě super!!

12 Tarantule Tarantule | Web | 5. května 2008 v 21:48 | Reagovat

to byl anádherná povídka moc se ti povedla a při tomhle konci..prostě *stíra slzičku dojetí*

13 Tarantule Tarantule | Web | 5. května 2008 v 21:48 | Reagovat

to byl anádherná povídka moc se ti povedla a při tomhle konci..prostě *stíra slzičku dojetí*

14 Atea Atea | Web | 5. května 2008 v 22:18 | Reagovat

Je to krásný epilog... :o) Ta básnička to krásně zakončila. ;o)

15 Illandris Illandris | Web | 5. května 2008 v 22:37 | Reagovat

Páni, fakt skvělý epilog. Já obdivuju povídkářky, který nechají hlavní postavu umřít:)) Fakt se ti ten konec povedl a vůbec celá povídka se mi hodně líbila. Škoda, že už je konec:D

16 Nera Nera | Web | 7. května 2008 v 17:33 | Reagovat

ahojky, slíbila jsem sicve koment na včerejšek, ale byla jsem se projít s Anet a pak jsem to nestihla, zato ale vím, kde bydlíš, jsem šikulka, co? ale ke kaopitolovce_: ty víš, že byla skvělá, pasla jsem ti to v každém mkomentáři. Jsem moc ráda že píšeš, i když jak holky furt tvrdí máš to na gymplu hóóóóó´dně těžké takže obdivuju, že si najdeš čas i na toto užasné tvoření.

K Epilogu, je mi líto že umřela, ale zárověn si to mohla více rozepsat, já nevím asi na to jsem zakomplexovaná, protože furt všem píšu, že to mohly rozepsat! Chjo, básnička byla skvělá,. moc klrásná!

Končím, moc se opakuju!

17 Theresa Theresa | 7. května 2008 v 17:35 | Reagovat

Když už umřela, tak aspoň jako Lindsay a ne jako Lucía. Byla to moc pěkná povídka a hezky konec.

18 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 7. května 2008 v 20:03 | Reagovat

no...to je....neco....wow...fak pekna povidka....brrrr=)

19 jasmine jasmine | Web | 7. května 2008 v 21:03 | Reagovat

tak to je skvělý, jsem ráda, že se nakonec obrátila!!!

20 Leenikk(admin) Leenikk(admin) | E-mail | Web | 8. května 2008 v 17:57 | Reagovat

fakt se vám to líbilo? Tak to jsem moc ráda, děkuji všem za komenty!!! Úplně pecka, jsem se divila, že jich tu je pomerne hodne, take velký dík. A teď to rozepíšu všem:

Natusz: děkujííí :))

Koudelacka: někdy to muselo skončit, ale děkuji

Anusz: nevadí, hlavně, že přečetla,ale doufam, ze si az tak nebulela :)) my víme svoje, co?

Lucy Sallieri: hohó já se červenám, děkuji moc i za ten dlouhý koment!

Mary: njn. Doufám, že ses neudusila, když si to četla jedním dechem :))

tarantule, děkuji moc, i když si nejsem jistá jestli si to tu slžičku zaslouží

Atea: a já si ymslela, jaká to není hrůza, děkuju mocky!

Illandris: obdivuješ? ono se prostě napsalo, že umřela a konec, ne sranda, ono to už bylo předem vymyšlené... nemohla jsem to změnit tu její smrt

nera: musím se smát, tak hóóódně težké? no, jo dalo by se to tak říct, ale na tohle si prostě musím najít čas! K tomu kde bydlím: no, už se ti asi neschovam, co? njn naše "vila" je prostě nepřehlednutelná. ale strašně děkuji i za en koment dlouhý

Theresa: to máš pravdu, taky moc dkuju

mystery-diamond:děkujííí

Jasmine:to nás je víc, ale taky děkuju

No, to byla fuška, takže ješt jednou:"Dííík!"

21 Ewilan Ewilan | Web | 11. května 2008 v 14:16 | Reagovat

hluboce předtebou smekám a skláním se a přitom se jdu zahrabat s těma mýma slátaninama hluboko pod zem!!!

tahle povídka prostě neměla chybu!! a hlavně ten epilog..zabili v ní viteál a přežila ona, jako ten skvělý člověk, kterým dřív bývala. a udělala jednu věc, jednu dobrou věc - ochránila jamese...

jsem z toho v šoku!! taková náádhera!!!

a ta básnička byla taky skvělá!!

pěkrááásný

22 Envy Envy | Web | 11. května 2008 v 15:21 | Reagovat

tak Leeni... Ty víš, že tuto povídku miluju!! Je to opravdu nádherná... ta básnička...je úžasná... a to že jim nemohla říct proč... je to ták smutný!!! Nádherná povedená povídka... nechtěla bys napsat ještě epilog 2 co dělali ti co to vyděli XD třeba esi to pochopili...prosím prosím smutně koukám, v očičkách mám slzičky!!! Nádhera!!! Jsi  naprosto bombová a ta kapča...PRÁSK!!!XD

23 Tracy Tracy | Web | 14. května 2008 v 17:28 | Reagovat

Tohle bylo nádherný, úplně jsem hltala obrazovku, skvělý úžasný, už zase mi dochází slovíčka, prostě bomba. Tahle povídka byla fakt skvělá, hrozně se mi líbila. Básnička byla skvělá. Prostě úžas...

24 Casey Casey | 15. června 2008 v 22:20 | Reagovat

Je to strašně smutný... celou dobu jsme věřila že aspoň konec bude hezkej... ale musim uznat že takhle je to lepší..... Moc se mi líbila a málem  rozbrečela....

25 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 23. července 2008 v 23:17 | Reagovat

Bože jak já nemám ráda smutný konce...Ach jo...Dycky mě to zabolí někde u srdce, když tu povídku čtete, tak jako by jste se stali tím člověkem, ale pak když zemřete, nemá to šťastný konec, tak potom je po celém těle takový divný pocit. Prostě takej divnej, jak to popsat? Asi nevím, ale prostě nenávidím sadáče...Ale je lepší, že zemřela objetováním, než jinak...Chjóóó Kurňa...Moc krásná povídka, kapitolka všechno, ale na smutný konce já prostě nejsem...:(((

26 weruška weruška | Web | 26. července 2008 v 22:31 | Reagovat

moc krásný...nemám ráda smutný konce.. ale myslím že tady by to ani jinak nešlo.. moc krásný..

27 Swan Swan | 17. srpna 2008 v 14:28 | Reagovat

nádhera..nechceš ještě napsat pokračování? třeba s pohledu Lili :)..mohlo by to bejt zajímavý :D

28 Nnawell Nnawell | 18. září 2008 v 21:29 | Reagovat

moc pekny  precetla jsem celou povidku ale komet pisu az sem nekde mi prislo ze jsou bestie jini ale ona je takova jakou ji udelal zivot odolna a odhodlana jit dal vlastne to byla jeji matka a ona byla andel ktery vidi vse ruzove moc pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama