5. Tak a kdo má teď mastné vlasy?

12. dubna 2008 v 14:58 | Leenikk |  Zakázané ovoce

Už celé!!!

JTakže jsem to už dokončila! Bacha, konec trošku pochmurný, Ale myslím, že se jinak zasmějete! Tak příjemné počtení! Jinak se omlouvám za opakování slovec a tak...
Leenikk

(Velká síň - Sirius)
"Hej, tichošlápku?!" Řval na mě udivený hlas a při tom mi mával rukama před očima. Musel jsem rychle zamrkat, teprve teď mi došlo, že asi vypadám jak debil, když jen tak koukám hypnotizoveně na Sharlotu.
"Co je?" reagoval jsem okamžitě.
"Co je? Vždyť vůbec nevnímáš a pořád se díváš jedním směrem!" ušklíbl se James. Fakt pako na druhou.
"Jo? A kam, když jsi tak chytrý!" povytáhl jsem obočí.
"Ze by to byla Srabusová?" nadhodil mi do očí James. Jeho oči nebezpečně bublaly nedočkavostí po vysvětlením.
"Dej mi pokoj. Jsem se jenom koukal, jestli má taky mastnou hlavu, jak Srabus!" vyhrkl jsem první věc, která mě napadla. James se žasl nad mojí chytrostí, že mě něco takového napadlo a hned, k mé smůle, se toho chytl.
"Hej, Srabusová, Siriuse by hrozně zajímalo, jestli máte v rodině všichni mastné vlasy?" usmíval se od ucha k uchu James. Hodil jsem po Dvanácterákovi nenávistný pohled ve smyslu: zabiju tě! Ale to se už Sharlotta otočila směrem k nám a tvářila se trochu, trochu hodně, zhnuseně .
"Co???!!!" nechápala. Och, jak je hezčí, když je tak nechápavá. Ty její očička, která pátrají, co se děje, kdo ji otravuje… a… sakra, co to kecám!!!
"No, Sirius se ptá, jestli se ti často mastí vlasy, jako Srabusovi. Víš, že by to bylo třeba v rodině!" řekl James novou verzi otázky. No lidi, nezabili by jste ho taky?!
Sharlottě došlo na co naráží, začala rudnou, ale ne studem, nýbrž zlostí, ba přímo pěnila vzteky.
"Tak Sirius se ptá, jo?!" vyjekla a při tom se rychle postavila na nohy a mířila si to přímo ke mně.
"No, ehm… mě to tak… jenom… napadlo..?" sykl jsem skoro neslyšně.
"Tak napadlo! Fajn!" křikla přes celou velkou síň. Byla už u mě, čekal jsem na svůj ortel. Otočila se ke stolu, kde chvíli něco hledala, ale netrvalo to dlouho a našla to něco.
"T-to neuděláš!" koktal jsem, když jsem viděl, jak ze stolu sebrala mísu s kuřecí polévkou a nahnula se sní nade mne.
"Myslíš? Já bych na to nespoléhala." Řekla s jízlivostí v hlase. Už pevněji chytla mísu a rychle ji na mě vylila.
ÁÁÁÁÁ! Sakra, to je teplé a mastné! Šáhl jsem si na vlasy a snažil se dát ten blivajz pryč.
"Tak a kdo má teď mastné vlasy?" odbyla mě a začala se řehtat na celé kolo, spolu s ní i velká síň. Ale nejmocnější smích byl samozřejmě od Jamese.
"Bavíš se?" odsekl jsem uraženě.
"Sorry, brácho, ale když…" nedokončil, protože ho pohltila nová vlna škodolibého smíchu. Vidím, že je to marné. Zvedl jsem se a naštvaně si to odkračoval z VS. Všude si studenti popadali za břicho, nejvíc snad Lucius, Bellatrix a samozřejmě Srabus.
Však ty ještě uvidíš Srabusová! Tse, takhle mě ztrapnit! Těš se!
*********
(pořád velká síň- Sharlotta)
Hrdě jsem se vrátila na svoje místo. Někteří studenti dokonce tleskali nad mým vítězstvím.
"Teda, Lott! To má trapas na celý život, těžko říct, jestli se z toho někdy dostane. Teď bude mít újmu na zdraví!" smála se taky Lil. Musím říct, že jsem ho asi pěkně odpálkovala, teď dá na chvíli pokoj. I když, kdo ví? Možná mi to bude chtít oplatit, ale za to to stálo. Já se ho rozhodně nebojím! Prostě až si zvyká, že mu všechno neprojde, co si vůbec myslí, narážet na naše vlasy. Tse, on má co říkat. Konečky se mu rozdvojují, vlasy má zničené! No možná ne přímo zničené, ale prostě je celý hrozný! A jak je má dlouhé? Vždyť to není ani v módě!...
"Shar, nad čím přemýšlíš?" divila se Lil po chvilce, co jsem si přisedla.
"Ale, nad jeho vlasy!" odpověděla jsem prostě. Ani mi nedošlo, že to asi vyznělo dost blbě.
"Vlasy? Vždyť…" žasla Lil.
"Já vím, teď jsem spíš přemýšlela, že je má tak dlouhé." Upřesnila jsem.
"A?" vyzvídala dál Lil.
"No, možná, že by je měl někdo zkrátit, co myslíš?" ušklíbla jsem se tajnůstkářsky.
"Shar, to snad nemyslíš vážně? Vždyť si ho před 5 minutami polila polévkou a teď mu je chceš ještě ostříhat?" kroutila hlavou Lil, ale koutky ji značně cukaly.
"No, ještě jsem mu něco neoplatila. A navíc, je to pro jeho dobro."
"Dobro?"
"No, chápej, buď se mi to povede tak, že bude vypadat lépe- tak to by se na něho lepilo ještě víc holek, a co já vím, možná i kluků. No a když se mi to nepovede, což je velmi pravděpodobné, tak ho zase ty slepice už nebudou otravovat. Geniální plán ne?!" pronesla jsem důležitě. Lil jen znovu zakroutila hlavou a ušklíbla se.
"A jestli chceš, můžeš mi pomoct!"nabídla jsem jí.
"Jo a s čím?"
"No, chtěla bych se pomstít i Jamesovi! Ten je sice nemá tak dlouhé, ale dohola by to šlo ne?"
"No, dohola, to by jsme trošku přepískly, ale co takhle růžová barva, která se smyje po 50 umytích?" navrhla Lil a trochu zčervenala, asi se diví, jaký mám na ní vliv.
"Super, to bude lepší! Takže dohodnuty, podrobnosti vymyslíme později!" dodala jsem už potišeji.
****
"No nic, tak půjdeme, ne?" zeptala jsem se Lil, obě už jsme dojedly a i kdyby ne, ze stolu se právě ztratilo všechno jídlo. Není divu, když je už 7:45. Ve VS zbylo už jenom pár jedinců, mezi nimi i já a Lil, protože ta chtěla počkat na rozvrh. Ale Mcgonagalka se jaksik nedostavila.
"Počkej ještě, přece tu musí přijít." Prosila mě a netrpělivě klepala prsty o stůl.
"Čekáme tu, bůh ví jak dlouho, asi zaspala, nebo tu už byla!" ohlásila jsem znuděně.
"Ale… ale… ona se nikdy nezpozdila!"obhajovala ji. Asi v ní vidí vzor, aspoň mi to tak fakt někdy připadalo. Pořád jenom - ona je tak chytrá, tak spravedlivá… bla, bla. Prostě hrůza!
"Co já vím, třeba se teďka s někým muchluje a na nás zdaleka sere." napadlo mě. No, jo hodně blbý fór, ale kdo ví, co se všechno může stát.
"Ha, ha…" smála se falešně Lily, potom se podepřela hlavu a sledovala hodinky, jak ubíhá vteřina po vteřině.
"Jééé! Tak zajdeme k ní do kabinetu! Možná fakt zaspala." Fakt jsem už chytala pořádný nervy.
"Ale-" chtěla ještě namítat.
"Když tak se jenom projdeme,ne? Pojď už!" Vzala jsem ji za ruku a tahala pryč.
****
"Zaklepej ty!" šeptla jsem na Lil před kabinetem od Mcgonagalové.
"Ne, ty jsi sem chtěla jít!" odporovala tiše Lil. No je asi divné, že šeptáme, ale znáte to, když stojíte před dveřmi a nechcete, aby vás tam slyšeli. Ono to je potom trapas.
"Já? No fajn." Odsekla jsem. Pomalu jsem zvedla ruku a přiložila ji ke dveřím. Potom jsem zaklepala. Prvně slabě, ale když se nikdo neozýval, tak jsem přidala, možná až trošku víc.
"Co děláš? Blázníš?! Ne tak nahlas!" poučovala mě Lil. To se mi snad jenom zdá, tak prvně mi řekne, až zaklepu já, a teďka mě ještě komanduje, že to dělám špatně! S mých úvah mě ale vyrušil jakýsi pokřik, těžko říct, jaký. Protože jsem v tom slyšela zároveň rozpaky, také radost, ale i naštvanost.
Zbystřily jsme obě sluch, přilepily ucho na dveře a snažily se poslouchat:
"Minervo, promiň! Byli jsme opilí a no asi jsme to…" zněl jeden hlas. Kdybych znala dobře učitele, věděla bych, že je to starouš Křiklan.
"Horacio, to-to bylo úžas… hrozné! To.. co když se to dozví studenti?" strachovala se ředitelka nebelvírské koleje. No teď mi došlo, že Křik je zase ředitel Zmijozelu. A potom, že se vzájemně nebelvířané a zmijozeláci nenávidí!
"Ale prosimtě Minervo, nebuď naivní, vidíš tu snad nějakého studenta? Nebo počkat oni jsou určitě schovaní za dveřmi…" poznamenal ironicky. V tom okamžiku jsme uslyšely kroky, které se nápadně přibližovaly.
"A sakra." Stihla ještě vydechnout Lil. Potom se prudce otevřely dveře a z nich se vystrnadil Křik v růžovém župánku. V tom samém okamžiku, co si nás všiml, jsme s Lily zahřměly unisono: "Dobré ráno, pane profesore."
"Uncvkzsv." Dostal ze sebe Křiklan. Najednou jsme zaslechli silnou ránu, jako by kráva na zem spadla. Ale nebyla to kráva - byla to McGonagalka. Učitel lektvarů hned vystřelil k ní na pomoc.
"Minervo? Co je ti? Neumírej…" křičel žalostně Křiklan. Já jsem se podívala na Lil, musela jsme se smát, obě jsme měly výraz překvapeného znechucení. Lil se ujala slova: "Pane profesore, tak jí dejte nějaký lektvar!" začala stresovat už i Lil.
"Ale jaký? Já… sakra mám okno… slečno Lily, vy jste dobrá v lektvarech, najděte nějaký! Spoléhám na vás, jedině vy ji můžete zachránit!" Lil zmateně přikyvovala a rozběhla se ven.
Co blbne? On se do ní snad zamiloval? Když ani neví, jaký lektvar! No, já sice dobrá v lektvarech nejsem, ale zato vím, že voda je nejlepší! Rychle jsem zaběhla do koupelny, vzala nějaký kýbl a nalila tam velmi ledovou vodu. Vrátila se zpět a vychrstla to na ní.( Páni, to je už podruhé, co na někoho něco vylívám! Všímáte si?)
Mcgonagalka se samozřejmě probudila.vyskočila na nohy, ani nevěděla jak. Jsem mistr!
"Minervo, zlatíčko, jak ti je?" ptal se sladce. Začíná mi být špatně.
Ale to už se Mcgonagalka vzpamatovala: " Nesahejte na mě, Horacio!" řekla prudce a pleskla ho přes ruku, kterou se jí pokoušel hladit po tváři.
"Omlouvám se. Radši už půjdu." Povzdechl si zklamaně Křiklan a šel dál svou strastiplnou cestou. Ve dveřích se stačil ještě srazit s udýchanou Lil, která očividně našla správný lektvar.
Ale jak viděla profesorův zmučený obličej, rozbrečela se. Asi si myslela, že umřela. Bože, vždyť omdlela!
Profesorka si odkašlala. Lil sebou trhla, a jak ji viděla, úlevně si oddychla.
"Tak slečny, chci vám říct, že tohle… tenhle incident…ehm… prostě na něho zapomenete, ju?"
"Jaký incident myslíte?" hrála jsem její hru.Lily jen kývla hlavou a zrudla.
"A vůbec? Proč jste mě šmírovaly za dveřmi?" řekla už naštvaně a očima propalovala vždy jednu z nás.
"No, my… víte…divily jsme se, že jste nám nedala rozvrhy, tak jsme…" osmělila se Lil
"Aha !" odsekla jenom. "No, dobrá, tak že jste tak pečlivé- uděluji Nebelvíru 100 bodů. Každé." prohlásila hrdě. My s Lil jsme zavýskly radostí! Jupí!!! První den a 200 bodů!
"Ale nesmíte to nikomu říct! Je vám to jasné?" varovala nás.
"Jistě."
"Tak, teď ty rozvrhy. Tady… rozdejte je panu Blackovi-"
"Néééé!" zařvala jsem přes celý kabinet.
"Cože? Jak né? Vy mi snad odporujete? Tak vám děkuji, že jste tak ochotné!" urazila se.
"Ale, ne. Shar, to myslela, že Blackovi to nedá, ostatním samozřejmě ano!"vysvětlovala Lily.
"No dobrá, vemte ty rozvrhy a rozdejte je všem, jsou tam napsaná jména." Nařídila.
Lily ostýchavě vzala rozvrhy a radši jsme odešly.
****
(NSM - Sirius)
"Hej, kluci, tak co budeme dělat? Musíme mít přeci hodinu!" nervoval se Remus. Někdy nechápu proč se zajímá o takové nepodstatné věci! Kdyby kecal o holkách nebo tak, ale o škole? A to ještě pořád čte knížky. Ale zase musím uznat, že je to fakt hlavička.
"Náměsíčníku, prosím, nestresuj! Vidíš, že všichni z našeho ročníku jsou tady a taky neví, jakou máme hodinu? Takže se nemusíš bát, že dostaneme neomluvené hodiny!" uklidňoval ho Jimmy.
"Všichni ne, Jamesi! Evansová a … a ta zmije tady nejsou!" informoval jsme ho jen tak pro zajímavost.
"Tak zmije, jo?" měřil si mě zkoumavým pohledem. "Nezamiloval ses náhodou do ní?"
"C-co? To těžko! Jak by se mi mohla jen líbit, natož zamilovat se! Je to přece Srabusová! Jedna hnusná mastná hlava, která… (James výstražně zakuckal, ale já to v tu chvíli nepochopil) co je Jamesi, nech mě domluvit! Která je tak blbá, protivná a navíc ještě šílená kráva! A jo, paktuje se s Malfoyem! Bez tak se teďka spolu někde válí!" nadával jsem na její adresu, ale přehlušil mě jeden "milý" hlas.
"No, Lil, slyšíš to? Tak já jsem asi na dvou místech najednou! Jsem dobrá, že?" poznamenala jízlivě Sharlotta. Fajn, jsem mistr trapasů!
"Helemese, my o krávě a kráva je tak blízko! Mimochodem, jak se má Malfoíček? Je zdravý?" zašišlal jsem
"A proč by neměl?" vydrala ze sebe.
"To mi řekni ty! Třeba jestli nechytnul nemoc šílených krav, jako od tebe, jestli si to nepochopila." Zazubil jsme se a čekal co udělá. Ale ona nic. Poberti se už smáli a přidali se k nim i někteří další.
"Jestli si myslíš, že mě tím urazíš, tak jsi vedle. Víš, ono nadávky musí mít aspoň nějakou úroveň. Ale jak asi můžou mít úroveň tvoje nadávky, když ty sám jsi taková nicka!" setřela mě.
"Nebo jsem měl spíš říct syfilis?"
"Jediný, kdo tu má syfilis jsi tak možná ty! Já nevím, kdo tu chrápe s každou?" nenechala se naštvat. Je fakt dobrá! Místo toho, abych já nasral jí, tak ona mě úplně dává!
" Jo, a víš co!" přistoupil jsem k ní blíž a nahnul se k jejímu uchu, "Srabus na tebe dneska docela vzpomínal, když jsem ho mučil!" šeptl jsem. Sharlotta se napřímila, z očí ji metaly blesky. Uhodil jsem hlavičku na hřebík! Teda obráceně…
"Ty hajzle!" to bylo to poslední, co jsem uslyšel. Protože se ozvalo křupnutí a já se bolestí svalil na zem, ale to bych nebyl já, abych si ještě nerozbil hlavu o nějaký stolek.
(Sharlotta)
Sakryš, to jsem možná trochu přehnala! Chudáček, teď tam leží na zemi obklopen svými kamarády a fanynkami, které tu pokřikovaly, že jsem ho zabila, a kdo ví co ještě.
Asi jsem mu zlomila nos, protože to pořádně křuplo, když jsem ho udeřila. No, to je kurz sebeobrany, v Rusku nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.
Ale na druhou stranu, zasloužil si to! Však ale ještě uvidí, kdo je Sharlotta Karenina Snape!
"Jsi blbá? Podívej se kolik mu teče krve!" vyjel na mě Potter.
"Nepřeháněj, copak můžu zato, že se musel bouchnout… bože!" vykřikla jsem, když jsem uviděla rudou kaluž, kolem Blackovy hlavy.
"Jo, a kdo za to může? Ty jsi ho žduchla!" pokračovala v obviňování.
"Ale on neměl dneska mučit Severuse!" bránila jsem se, ale neměla jsem daleko do toho, abych se rozbrečela.
"Cože? Celý den jsme byli s ním a nikoho, ani Srabuse, nemučil!" vysvětloval mi hrubě.
"Ale proč by mi to potom říkal…" nechápala jsem.
"Protože tě chtěl naštvat, ne?! To ti snad mohlo dojít! A teď bude mrtvý!" skončil rozhovor, použil kouzlo na vzlétání a pomalu ho dopravoval na ošetřovnu. S ním odešla i ¾ studentů.
"Sharlott." Zamumlala Lil utěšujícím hlasem.
"Lily, já- já nechtěla, vá-žně, já-já myslela, že…" vzlykala jsem. Neměla jsem ani páru, že to bude takové vážné.
"Šššš, všechno bude dobré, uvidíš!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Any Any | Web | 12. dubna 2008 v 15:14 | Reagovat

áááááá leenikku to je prdel!!!!!!! porad se smeju. jak to prosim te delas, ze tak vtipne pises? ááá priste uzasne...

2 Any Any | Web | 12. dubna 2008 v 16:05 | Reagovat

leni asi nas zabijes natal i ja mame uz celou kapcu napsanou, tak ti to jenom oznamiju, takze mas to na mailu a dalsi je na tobe :-))))

3 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 12. dubna 2008 v 17:37 | Reagovat

jo! souhlasim s Any!

makej sem hodit pokracko!!! :D

4 Theresa Theresa | 12. dubna 2008 v 17:55 | Reagovat

Ruzova, no super, ale dohola by bylo mozna jeste vtipnejsi. Hned pote by s nim mohla zacit chodit, aby se mela za co stidet.

A kratkovlasy Sirius? Moc pekne. U polivky jsem se pekne nachechtala. Jen do toho Shar.

5 Natusz Natusz | Web | 12. dubna 2008 v 19:31 | Reagovat

jo, super, skvělé, a kde vůbec jsi? žes nepřišla

6 MarryT MarryT | Web | 12. dubna 2008 v 19:48 | Reagovat

Super ukázka!! Počkám si až to bude celé a přidám si jí ;-)

7 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 20:27 | Reagovat

No..páni..to bylo DRSNÉ, OKOUZLUJÍCÍ, UCHVÁTNÝ, SKVĚLÝ, MAZOVÝ a zezáčátku to bylo hodně MASTNÝ!!XD

8 Any Any | Web | 12. dubna 2008 v 21:04 | Reagovat

ze začatku fakt dobra parodie ale potom strochu depkovni :-))

9 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 12. dubna 2008 v 21:36 | Reagovat

to je pekny.... jenom mi to trosku pochroumalo, prave dobrou naladu, ale tolik tak zase ne...je to moc hezoucky!!!!

rychle dal!:D

10 Bora Rodriguez Bora Rodriguez | Web | 12. dubna 2008 v 23:14 | Reagovat

xD tak to je božíííííí

11 Natusz Natusz | Web | 13. dubna 2008 v 8:58 | Reagovat

rychle dalšá, nebo chcípnu

12 luckily luckily | Web | 13. dubna 2008 v 11:04 | Reagovat

nooo páááni... rychle další kapitolku... jestli ji sem nedáš co nejdřív, tak asi umřu a to bys nechtěla, že ne???:))))

13 Eliota Eliota | Web | 13. dubna 2008 v 11:10 | Reagovat

Senzační :) Jen tak dál.

14 Illandris Illandris | Web | 13. dubna 2008 v 21:04 | Reagovat

Suprový. Hlavně mě dostala ta McGonnagalka, jak holky uplácela:)) Fakt dobrý:D

15 MarryT MarryT | Web | 14. dubna 2008 v 13:26 | Reagovat

No prostě super! Ta Lott jim ale dává... mno jim, hlavně Siriusovi... Jen mi nejde do hlavy jakto, že mu teče tolik krve?? To bude určo nějaká bouda.... těším se na další kápu.... ;-)

16 Nera Nera | Web | 14. dubna 2008 v 18:41 | Reagovat

Heh, senza, hlavně rychle přidej další!

17 Envy Envy | Web | 15. dubna 2008 v 7:05 | Reagovat

wow úžasný! Hehe sem se natlemila!!! je to fakt supr

18 jasmine jasmine | Web | 20. dubna 2008 v 10:40 | Reagovat

ježiši, já jsem myslela, že jsem ti sem už koment napsala a jak tak koukám, tak ne...

tak je to krásný, james se tady tak trochu chová jako idiot, celkem chápu Lily, že do tak dlouho odmítala a sirius se tak teda chová taky, ale to je prostě Sirius...tak rychle další kapitolku, jsem zvědavá, jak se to vyvrbí...

19 Tracy Tracy | Web | 22. dubna 2008 v 11:31 | Reagovat

To bylo úžasný, fakt, akorát ta Minei a křk, to mi nějak nejde dohromady. Gonagalka je blázen, ale že až tak velkej?!Souhlasim s Jasmin, nemyslím, že se James takhle chová, ale možná byl jenom ve stresu......Jinak to bylo vážně povedený...supo

20 Mary Mary | 23. dubna 2008 v 20:02 | Reagovat

lenííííííí tak to byla fakt paráda.... hej nemůžu se už dočkat na další kapitolu...!!!!

21 martinka martinka | Web | 21. června 2008 v 15:04 | Reagovat

gonagallka a křiklan-peeeckááá:-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama