4.Hádka, která ponese následky

2. dubna 2008 v 15:44 | Anusz |  Proti srsti
Jé, omlouvám se, že ji dávám tak pozdě, to jste si to už určo přečetli u autorky Anuszky!!!! Jestli ne, tak to napravte, a přečtěte si to tady!
Příští kapča leží na mých bedrech

Otevřela jsem oči a podívala jsem se na budík. Ukazoval něco málo po šesté.
"Kurňa," zaklela jsem. Nechtělo se mi spát. To bylo asi poprvé za posledních 10 let, že mě nemusely holky tahat z postele.
"Stejnak už neusnu, tak to seru," proběhlo mi hlavou. Vyštrachala jsem se z postele a doplazila jsem se do koupelny. Samozřejmě jsem nezapomněla zakopnout o věci, které mi stály v cestě.
"Sakra. To si Bella nemůže ty věci uklidit?" zašeptala jsem spíše pro sebe. Moje spolubydlící spaly jako zabité. Dala jsem si ranní sprchu, která mě naplno probrala. Nechala jsem na své tělo dopadat vlažné kapky vody. Když jsem vylezla ze sprchy, usušila jsem se a oblékla. Před zrcadlem jsem se namalovala, to je, že moje černá tužka zvýraznila moje už tak výrazné oči. Naposledy jsem zívla a vydala jsem se do pokoje. Nemám, co dělat. Mohla bych si poprvé v životě udělat úkol z přeměňování. Vzala jsem si do ruky školní brašnu a vyrazila jsem do společenské místnosti.
V křesle už někdo seděl. Nemohla jsem ho poznat, protože seděl zády ke mně.
Potichu jsem se připlížila, abych zjistila, kdo to je.
"Co tady děláš tak brzy ráno?" zeptal se najednou až příliš známý hlas. Leknutím jsem nadskočila. Došla jsem k místu, kde seděl.
"Co tě to zajímá, můžu si dělat co chci a kdy chci," odpověděla jsem vztekle. Mu se nemusím zpovídat.
"Tak promiň, pojď si sednout vedle mě," usmál se a ukázal na místo vedle něj. Málem jsem radostně přijala, jenže mám svoji hrdost. Nedostane mě jen tak.
"Díky, nemám zájem si sedat k takovému zjevu," řekla jsem sladce a posadila jsem se co nejdál od něj. Což byla v tuto chvíli pohovka.
Z brašny jsem vytáhla knihu, pergamen a brk. Začala jsem smolit ten úkol.
"Co se stalo, že si děláš úkol?" zeptal se Lucius po chvíli. Nevšímala jsem si ho, ale po pár jeho trapných narážkách na mou osobu jsem vylítla.
"Nestarej se o mě, já se taky o tebe nestarám. Je mi zcela u pr… zadku, co si myslíš. Jo, a nemusíš mě furt obdařovat komplimenty, stejnak ti na to neskočím," promluvila jsem co nejklidněji, ale v tomhle případě se mi to moc nedařilo. On mě vždycky dokázal nepředstavitelně vytočit. Potom jsem se na něho podívala a on se směje. Směje se!
"Tobě to tak sluší, když se rozčiluješ. Potom jsi taková sexy," laškovně se usmál. Vytřeštila jsem na něho oči.
"Jdu radši pryč. Nebo ještě chvíli a zabila bych tě a do Azkabanu opravdu jít nechci." Posbírala jsem si věci a šla jsem zpátky do pokoje. Na schodech jsem ucítila jeho zkoumavý pohled.
"Blbec."
"Ale líbí se ti."
"Ne, nelíbí."
"A to víc než líbí," dotíralo moje druhé já.
"Buď zticha."
Rozzuřená jsem vešla do pokoje a třískla jsem dveřmi.
"Co děláš?" křikl na mě ublížený hlas.
"Nic, nestarej se a spi dál," sykla jsem a sedla jsem si na postel. Proč mi to dělá, určitě něco tuší, to by mě jinak pořád neotravoval. Copak mu nedávám jasně najevo, že o něj nestojím. No, nejspíš si myslí, že mu žádná neodmítne. Nikdy nebudu jeho, nepřipíšu se na jeho seznam obětí. Patří mezi nejhorší děvkaře školy. Ale narozdíl od Blacka, si vybírá jen čistokrevné dívky.
Napsala jsem si ten úkol, měla jsem ho za chvilku. Nejsem tak vymazaná jako moje stupidní sestra. Nikdo by neřekl, že jsem sestry, jen podle vzhledu. Jinak jsme každá z jiného těsta. Ashley je blbá naivní kráva, zato já jsem docela inteligentní, realistická a vychytralá.
"Raichel, jdeš s námi na snídani? Už je čas." zeptala se mě Cissa. Byla docela fajn, ale na můj vkus, strašné neviňátko. Když se dostaneme do sporu s Nebelvírskými, vždycky nás přemlouvá, abychom toho nechali. Myslím, že se dostala do Zmijozelu jen proto, že tam chtěla. Nechtěla se dostávat do křížku s rodinou. Dopadla by stejně jako ten krvezrádce Black.
"Jo, jasně. Jdu," kývla jsem a spolu s Bellou jsme si vyšli do Velké síně na snídani.
Sedla jsem si vedle Snapea. Severu byl největší šprt z naší party. Díky němu jsme nedostávali troll z úkolů. Vždycky jsme je opisovali právě od něj.
"Čau Seve. Kdy si už konečně změníš svoji vizáž?" zasmála jsem se. Otočil se na mě a vypadal, že jemu to vtipné vůbec nepřipadá, tak jsem raději zmlkla. Ale místo mě, se ujala slova Bella.
"Raichel má pravdu. Vypadáš opravdu strašně, Lucius by ti měl dát nějaké nápady konečně, ten vypadá skvěle a…"
Vyprskla jsem dýňovou šťávu, kterou jsem právě pila a začala jsem se smát. Naschvál jsem ukazovala na Bellu a Luciuse.
Všichni se na mě nechápavě podívali.
"On a vypadat skvěle?" dostala jsem další záchvat smíchu. Chtěla jsem ho spíše zesměšnit a povedlo se mi to.
"Už tě mám plné zuby. Myslíš si, že když se mi líbíš, tak si na mě budeš dovolovat? Tak to jsi na omylu. Budeš mě poslouchat! Nejsi nic jiného než obyčejná mudlovská coura!" rozkřikl se na mě. V normálním případě bych se mu začala smát, ale když řekl, že jsem, to tamto.., tak mi prostě trpělivost došla. Věděla jsem, že kdybych si to s Luciusem rozházela, celý Zmijozel by se ke mně otočil zády.
"Cože? Nerozumím ti. Musím tě zklamat, ale kreténskou řečí neumím," řekla jsem sladce a pokrčila jsem rameny. Všichni ve Velké síni vyprskli smíchy. Byla jsem na sebe pyšná, fajně jsem ho odjebala.
"Ještě něco?"
Lucius na to nic neřekl a to mě překvapilo. Zvedla jsem se ze židle a šla jsem do učebny přeměňování. Cestou jsem narazila na pár studentů, kteří mi nestáli ani za pohled. Samí mudlovští šmejdi. Až naproti mně se objevili ti kreténi, co si nechávají říkat Poberti. Nemám je ráda, ale to jste si už všimli.
"Ale, ale, koho pak nám to tady vítr zavanul," posměšně se ušklíbl ten nejhorší bídák, kterého znám.
"Ale, ale koho nám to tady čerti nesou," oplatila jsem mu stejnou mincí.
"Nerad to přiznávám, ale Malfoyovi si teda pěkně shodila hřebínek," řekl Potter.
"Díky, ale sorry, musím už jít." Prošla jsem kole nich a zastavila jsem se až u učebny. Byla ještě zamčená, tak jsem se opřela o zeď a vyčkávala jsem.
"Co to mělo znamenat?" zaslechla jsem za sebou hlas. Otočila jsem se a přede mnou stál v plné kráse Lucius Malfoy.
"Teď zrovna nevím, co máš na mysli," dělala jsem nechápavou.
"Nejsi blbá, víš, co mám na mysli. Jen doufám, že se to už nebude opakovat, jinak... ty víš," zahrozil a já jsem kývla, raději se nebudu dostávat do problémů.
*********
Po vyučování se celá naše parta rozešla ven. Došli k jsme k místu, kde byl krásný stín, hned vedle jezera. Ale k naší nebo k jejich smůle už tam někdo byl. Někdo… no, samozřejmě ta cháska, co si vždycky dovolují, když jsou čtyři na jednoho. Jsou to normální srabové.
"Kdo to přišel, snad ne ti Zmijozelští kreténi.?" ušklíbl se Black.
"Lepší být zmozelský kretén, než zbabělý Nebelvířan." Blackovi se rozčílením rozšířily zorničky.
"Co to kecáš, vůbec to není pravda!" rozkřičel se na mě a postavil se na nohy. Ostatní tomu jen přihlíželi.
"Ale čopak, chlapešek se zlobí," zašišlala jsem na něho. Bavilo mě ho provokovat.
"Drž hubu, ty krávo!"
"Lepší být kráva, než vypatlaný úchyl." To jsem už asi přehnala. Neměl rád, když mu někdo říkal, že je cassanova nebo úchyl. Přišel ke mně a popadl mě silně za ruku. Tiše jsem sykla, měl opravdu silný stisk.
"Pusť mě ty kreténe," zavrčela jsem a chtěla jsem se mu vymanit ze sevření. Potom jsem ho prudce kopla do rozkroku a to teprve byla sranda. Se zaúpěním se sesunul k zemi.
"Tady to máš, blbečku," ušklíbla jsem se a chtěla jsem odtud okamžitě zmizet, ale v tom by mi neměla zabránit moje povedené ségra.
"Co to děláš Siriuskovi?" rozkřikla se na mě. Musela jsem se usmát.
"Tak to jsi na tom hodně špatně, když tě musí bránit holka," podívala jsem se na Blacka.
"Expeliarmus," zahřměl někdo a já jsem to jen tak stihla odrazit.
"Ty čůzo! Mdloby na tebe!" zahřměla jsem.
"Protego!" Takhle jsme se ještě popichovali hodně dlouho, potom mě to přestávalo bavit, tak jsem přitvrdila.
"Sectusempra!" křikla jsem.
"Protego," zařvala, protože žádná jiná kouzla neznala.
"Crucio!" vypustila jsem z pusy dřív, než jsem zapřemýšlela. Moje sestra se svíjela v bolestech. Vyžívala jsem se v tom. Cítila jsem nad někým moc. Sice to byla moje sestra, ale v tuto chvíli mi to bylo jedno. Potom na mě někdo skočil a shodil na zem.
"Co děláš?" křikla jsem naštvaně a snažila jsem se zase postavit, ale ten někdo na mě ležel.
"Spíše, co děláš ty, ne?" Poznala jsem Luciusův hlas. Teď jsem si uvědomila, co jsem udělala. Bylo mi sama ze sebe zle. Vždyť to je moje sestra.
Postavila jsem se na nohy a utíkala jsem do svého pokoje. Proběhla jsem kolem studentů, kteří se na mě udiveně dívali, ale bylo mi to jedno. V tuto chvíli jsem chtěla být sama.
-------------Znovu informuji, že tuhle kapču má na svědomí Anuszka. Odkaz je nahoře!--------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Envy Envy | Web | 2. dubna 2008 v 19:14 | Reagovat

Wow krása úpo děsně mooc!!! Akorát netuším, co je to ehm... no to poslední...

Já ty tvoje povídky miluju všude se  to hemží samým úžasným siriem a kdo ví, co ještě, ale ty yvoje povídky... Mňam!!!!! XD Mjuluju ťááá XD teda né, znovu... Mjuluju tvoje povídkyyy!!! XD (promiň, ale jsem na ty opačnopohlavní retardyXD)

úžasná kapitolka XD

2 Leenikk(admin) Leenikk(admin) | E-mail | Web | 2. dubna 2008 v 19:29 | Reagovat

Aha, chybička... to opravím... sorka....

jaj, tvůj koment mě teda dostal... :))))))

3 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 2. dubna 2008 v 20:07 | Reagovat

huuuch tak ja tak dlouhej koment teda psat nebudu....

ale je to suprovy!!!! =)

4 Eliota Eliota | Web | 2. dubna 2008 v 20:18 | Reagovat

Tý jo :) super :)

5 wrath wrath | Web | 2. dubna 2008 v 23:18 | Reagovat

njn já vim, že se pořád opakuju, ale na to se nedá říct nic jinýho (teda samozřejmě by se to dalo rozepsat, že envy:-D) je to prostě bomba!!!

6 Mary Mary | 3. dubna 2008 v 10:30 | Reagovat

Wow!!!! tak ta je opravdu moooooooooooooooc povedená... ani nevím co víc říct, došly mi slova...

7 Illandris Illandris | Web | 3. dubna 2008 v 15:53 | Reagovat

Super kapitolka, možná místy trochu moc sprostá, ale stejně jsem se u toho mlátila smíchy:))

8 Teresie Teresie | E-mail | Web | 3. dubna 2008 v 19:53 | Reagovat

To bylo super :))...a samozřejmě se strašně ráda spřátelím :) těším se na další kapču :))

9 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 4. dubna 2008 v 19:18 | Reagovat

Tohle bylo fakt super! Nevim co říct..prostě krásný!:o)

10 Maysie Maysie | Web | 4. dubna 2008 v 21:40 | Reagovat

Už aby byla další kapčaaa...:o)

11 nattka nattka | Web | 5. dubna 2008 v 10:21 | Reagovat

ahoj ja za to nemuzu cetla sem Pýcha a předsudek a bylo to upně dobre, me je tak smutno ze sem to docetla a ted to cte aneta

12 cassiopea cassiopea | Web | 5. dubna 2008 v 10:35 | Reagovat

awooj,práve začala na mojom blogu súťaž o naj obrázok záškodníkov, zháňaj si hlásky!!:)

inak kapča super...chválim!:)

13 nattka nattka | Web | 5. dubna 2008 v 10:47 | Reagovat

no za 1 že jsme to už přečetla za 2 že mu uplně nadávala a on si to nezasloužil ale máš pravdu skončilo to happyendem

14 nattka nattka | Web | 5. dubna 2008 v 10:47 | Reagovat

a pojd na icq

15 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 30. července 2008 v 21:23 | Reagovat

:))) Krásná kapitolka...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama